تیمپانی شامل یک کاسه بزرگ از جنس مس یا فیبر گلاس است که روی دهانه آن را پوست گوساله یا پلاستیک کشیده اند.دور تا دور سطح بالایی ساز پیچ هایی تعبیه شده که نوازنده با کمک آن ها پوست را شل و سفت می کند.تیمپانی را به دو صورت می توان کوک کرد.اول توسط اهرمی که در کناره پوست قرار گرفته که با گرداندن 4/1 دایره در جهت حرکت عقربه ساعت صدای ساز به اندازه نیم پرده بالا می رود و دوم از طریق پدالی که با فشار معینی بر روی آن،صدای ساز نیم پرده زیر می شود.

وسعت صدا،جنس و کیفیت صدا در تیمپانی های مدرن پدال دار و طبل های قدیمی که با دست کوک می شوند یکسان است ولی از آنجایی که هر نوع))آلتراسیون)) کوک از طریق پدال تیمپانی بلافاصله قابل اجرا می باشد و در مورد انواع طبل های قدیمی که با دست کوک میشدند نیاز به زمان دارد،سبب مزیت تیمپانی بر انواع طبل های قدیمی می شود. چوب های تیمپانی که توسط آن ها ساز به صدا می آید قابل انعطاف و کنترل با دست نوازنده می باشند.قسمتی از چوب که به پوست ضربه میزند نرم،از جنس نمد سفت یا متوسط ،اسفنج و یا دیگر مواد است.

در موارد ویژه و مورد نیاز می توان از چوب های بدون نمد(مثل چوب های طبل کوچک) نیز استفاده کرد ولی نوازنده مهارت و دقت زیادتری را باید صرف نماید تا پوست ساز صدمه نبیند یا پاره نشود.تا ابتدای قرن نوزدهم بطور سنتی از یک جفت تیمپانی با اندازه های مختلف استفاده می کردند.نوع کوچک آن دارای کوک (تونیک) (درجه اول گام دیاتونیک) و نوع بزرگتر دارای کوک (دومینانت) (درجه پنجم گام دیاتونیک) بود.

حد متوسط وسعت صدای تیمپانی کوچک (سی بمل) تا (فا) و نوع بزرگتر (فا) تا (دو) بود.بعد ها نوع سوم آن نیز مورد استفاده قرار گرفت و بدین صورت حد متوسط وسعت اصوات قابل حصول در سه نوع طبل تیمپانی فوق از نوع بزرگتر آن تا کوچکتر عبارت بود از (می بمل) تا (لا بمل)،(سل) تا (ر)،(دو) تا (سل).موسیقی جدید تیمپانی با کلید باس نوشته می شود و غالبا در یک ارکستر حرفه ای تعداد چهار یا بیشتر طبل تیمپانی دیده می شود. انواع قدیمی تیمپانی با چرخاندن پیچ های شل و سفت کننده پوست کوک مورد نظر را پیدا می کنند در صورتی که در تیمپانی های پدال دار این عمل به راحتی و سرعت بیشتری توسط پدال انجام می گیرد و دقت آن نیز به مراتب بیشتر است.

مهدی عاشوری (بردیا)

09303900305

BardiaAshoori@yahoo.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *