موزارت در خدمت کشف تومورهای روده بزرگ!

یک پژوهش جدید در امریکا نشان داد گوش دادن پزشکان به قطعات موسیقی آهنگساز بزرگ اتریشی «موزارت» در جریان عملیات «کولونسکوپی» مهارتهای عقلی آنها را افزایش میدهد و قدرت آنها را در کشف تومورهای پیش از سرطان زیاد میکند.

به گرازش فارس،پژوهشگران دانشگاه «تگزاس» دریافتند که عملکرد پزشکان هنگام شنیدن قطعات موسیقی موزارت در جریان کولونوسکوپی به آنها کمک میکند که بهتر تومورهای خوش خیم  پیش از سرطان روده بزرگ را کشف کنند.

کشف زود هنگام این تومورها میتواند جان بسیاری را نجات دهد زیرا میانگین زنده ماندن افراد بعد از کشف مراحل اولیه سرطان روده بزرگ بیش از 90 درصد است.

پژوهش های سابق نشان داده بود که قطعات موسیقی موزارت قدرت افراد در کوتاه مدت را در مقایسه و تغییر تصاویر ذهنی بر اساس مکان و زمان تقویت میکند لذا پژوهشگران در این پژوهش جدید سعی کردند تا مشخص کنند که آیا این پدیده معروف به «تاثیر موزارت»  در میانگین کشف تومورهای قبل از سرطان در جریان عملیات کولونسکوپی ایفا میکند یا خیر؟

دانشمندان دانشگاه تگزاس عملکرد 2 پزشک را در جریان عملیات کولونسکوپی با هم مقایسه کردند و دریافتند  که عملکرد آنها هنگام شنیدن موسیقی موزارت به نحو قابل ملاحضه ای بهتر است.میزان کشف تومورها از طریق کولونسکوپی توسط پزشکان به هنگام شنیدن موسیقی 70 درصد در مقابل 30 درصد بدون شنیدن موسیقی بود.

به عقیده بسیاری از محققین گوش دادن به موسیقی موتزارت باعث تقویت حافظه و باهوش تر شدن آدم میشد.

دکتر آلفرد توماتیس از سال 1950 شروع به تحقیق راجع به تاثیرات موسیقی (بخصوص موسیقی موتزارت) بر روی انسان نمود. او معتقد بود که موسیقی با قدرت نفوذی که در احساسات آدمی دارد میتواند بر روی سلامتی انسان تاثیرات مثبت داشته باشد.

این متخصص گوش فرانسوی به تجربه ثابت کرد که موسیقی موتزارت تاثیرات عمیقی در رفع استرس، اضطراب و حالتهای depression از یکطرف و همچنین کمک به ایجاد آرامش، سرحال آوردن بدن و تقویت حافظه دارد.

او تحقیقات خود را ابتدا برروی کودکانی که نارسایی های گفتاری و شنیداری داشتند شروع کرد و ثابت کرد که موسیقی موتزارت بخصوص سنفونی ها و کنسرتوهای ویلن های او نقش بسیاری در درمان این نارسایی ها دارد.

تحقیقات او تا حدی پیشرفت کرد که تا سال 1980 صدها مرکز و کلینیک درمانی در سراسر جهان از این روش برای درمان بیماران خود استفاده میکنند.

همچنین در سال 1990 تحقیقات او رسما” در دانشگاه کالیفرنیا بررسی و مورد تایید قرار گرفت و اخیرا” در سال 2001 نیز دانشگاه های انگلیس سرگرم بررسی “اثر موتزارت” بر روی بیهوشی و بیماری صرع میباشند.

امروزه جای هیچ شک و تردیدی باقی نمانده که موسیقی توانایی های زیر را دارد :

تقویت حافظه انسان،
کمک به برگرداندن سلامتی به انسان در هر شرایطی،
کمک به عملکرد یکپارچه مغز انسان برای بهره گیری بهتر،
کمک به حل نارسایی های گفتاری و شنیداری،
کمک به حل بیماری های روحی و رفتاری،
تقویت قدرت درک انسان هنگامی که با دریافت بصری توام باشد،
کمک به رشد بهتر جنین در شکم مادر،
و ….

متخصصین فیزیک و پزشکی امروزه معتقدند، هنگامی که بیدار نیستم و در خواب بسر می بریم، یا حتی وقتی که بدلیلی در کما قرارداریم، موسیقی به دلیل ارتعاشات خود میتواند در اعماق سلول های بدن نفوذ کرده و اثرات خود را روی بدن بگذارد.

http://khaniki.mihanblog.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید